en-Vesnice roku 2021. Soutěž se neuskuteční ani v tomto roce

05/02/2021

Jihlava 5.2.2021

Na začátku února se rozhodlo nevyhlásit soutěž Vesnice roku v roce 2021. Důvodem je přetrvávající výskyt koronaviru na území České republiky. 

Soutěž byla zrušená už loni, kvůli epidemiologické situaci. "Kraj Vysočina s rozhodnutím vyhlašovatelů soutěže souhlasí," uvedla Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana pro oblast regionálního rozvoje.

Soutěž, která se každoročně pořádá od roku 1995, kdy s její myšlenkou přišli zástupci Spolku pro obnovu venkova, patří mezi důležité události, které si obce v žádném z krajů nenechají ujít. Je pro ně skvělou příležitostí jak prezentovat živý společenský, kulturní a sportovní život v obcích, tradice a zvyky, realizované projekty, ale i krásu místa, na které jsou právem pyšní.

Vyhlašovatelé soutěže, starostové, starostky, zástupci spolků, občané a další vynakládají spoustu energie a času na přípravu prezentací, které jsou v Kraji Vysočina vždy perfektní. Věří, že je lepší si počkat a prožít soutěž se vším, co nabízí a zároveň ji pořádat za takových podmínek, kdy bude chráněno zdraví všech zúčastněných, dodala Hana Hajnová.


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

Ilustrační foto
Ilustrační foto