en-Vánoční jarmark na Masarykově náměstí v Jihlavě začal, ale v omezeném množství

04/12/2020

Jihlava 4.12.2020

Dnes začal na na Masarykově náměstí v Jihlavě vánoční jarmark. K dispozici je celkem 17 stánků. Během čtvrtečního dopoledne umístili na Masarykovo náměstí pracovníci Služeb města Jihlavy 14 stánků města, 3 vlastní stánky v pátek přivezli sami prodejci. Prodej vánočního sortimentu začal dnes v pátek 4. prosince a potrvá do 22. prosince pouze za dodržení všech aktuálně platných vládních opatření.

Pracovníci odboru školství, kultury a tělovýchovy v rámci všech platných omezení zajistili vánoční jarmark. Stánky jsou rozmístěny s povinnými čtyřmetrovými rozestupy.

Na Masarykově náměstí nenajdete však stánky s občerstvením, protože v rámci aktuálního 3. stupně Protiepidemického systému ČR (PES) je na trzích zakázán prodej potravin a pokrmů včetně nápojů určených ke konzumaci na místě. Město Jihlava zajistí trvalý dohled na trhu, který bude upozorňovat lidi a prodejce, aby dodržovali vládní opatření.

"Dvoumetrový rozestup by měli stále dodržovat i jednotliví zákazníci, prosím tedy všechny o ohleduplnost, noste roušky a myslete na bezpečí své i svých blízkých. Nezapomínejte, že advent je časem zvolnění, zklidnění a užívání si toho, co máme v životě nejraději," doplnila primátorka města Karolína Koubová. 

Vánoční atmosféru na Masarykově náměstí doplňují koledy a vánoční písničky, které zní z reproduktorů zavěšených na vánočním stromu, dále dřevěný kolotoč, malé vánoční stromky nazdobené dětmi z mateřských a základních škol na Jihlavsku, výstava prací dětí ze základních škol, která je ve vestibulu prodeje jízdenek MHD a také tradiční zvonička nebo Ježíškova pošta. Před vánočními svátky se 21. 12. na náměstí objeví také vyřezávaná ledová socha. 

(Zdroj: oficiální stránka města Jihlavy).


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko