en-V Jihlavě končí jediný včelařský obchod, podzim nepřežil

23/11/2020

Jihlava 21.11.2020

Přišel o jaro a podzim nepřežil. V Jihlavě končí jediný včelařský obchod.

Jediný obchod tohoto druhu v krajském městě i jeho okolí, který byl až do listopadu zákazníkům k dispozici v ulici Úvoz naproti sídlu Služeb města Jihlavy, měl přitom celou řadu zákazníků. Někteří tam mířili pravidelně již léta.

Prodejna skončila po třiceti letech svého fungování. Jen 33 metrů čtverečních měl tento oblíbený obchod. Regály jsou prázdné a od prosince bude obchod včelařských potřeb volný.

Bývalý provozovatel rodinného podniku Dušan Straňák řekl, že ukončení provozu prodejny bylo v plánu. "Třicet let stát za pultem, věčně stát na nohou nejde dělat do nekonečna," dodal provozovatel obchodu Straňák. Zájemci o převzetí sice byli, ale nakonec to vzdali všichni. O rozhodnutí majitele utvrdila i pandemie koronaviru a to už na jaře, kdy musel zavřít svůj obchod nařízením vládních opatření kvůli pandemii, včelaři mají nejvíce práce a do ochodu chodí nevíce zákazníků. 

V jeho prodejně byly ke koupi nejen včelařské potřeby a med, propolis, pyl, mateří kašička a další včelí produkty, ale probíhala tam třeba i výměna vosku za mezistěny. A to se online řešit nedá.

Zákazníci, kteří potřebují zakoupit včelařské potřeby musí nyní jinam, například do prodejny v Halvlíčkově Brodě nebo Třebíči.

(Zdroj: MF Dnes) 

Napsal/a:  redakce iJihlavsko.cz

Foto MF Dnes
Foto MF Dnes