en-Třiatřicetiletého muže z Jihlavy obvinili kriminalisté z pokusu vraždy

24/01/2021

Jihlava 21.12.2020

Kriminalisté muže obvinili z pokusu vraždy. 

Případ začal pro policisty ve čtvrtek 17. prosince v nočních hodinách, kdy jsme kolem dvaadvacáté hodiny v noci na lince 158 přijali oznámení o vzájemném konfliktu mezi dvěma muži. K incidentu došlo na chodbě v bytovém domě v Jihlavě.

Došlo zde ke slovnímu a poté k fyzickému napadení muže dalším mužem. Útočník zaútočil na svoji oběť nožem, zasadil mu několik bodných ran a z místa činu utekl. Prvotním šetřením na místě se policistům podařilo zjistit, kdo by mohl být podezřelou osobou, protože napadený muž měl útočníka, který se v době spáchání činu maskoval, poznat.

Policisté okamžitě vyrozuměli všechny dostupné hlídky a rozjeli rozsáhlé pátrání po podezřelém muži, který mohl z místa odjet v osobním vozidle. Pátrání se tedy zaměřilo také na pátrání po pohybu podezřelého vozidla. Podezřelého muže se ještě v noci podařilo zadržet v Jihlavě. Policisté ho po zadržení umístili do policejní cely. Na místo činu vyjela kompletní výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava a poté také krajský výjezd, který si případ na místě převzal k dalšímu prověřování, a to zejména s ohledem na stanovenou právní kvalifikaci.

Napadený muž byl s vážným zraněním převezen do zdravotnického zařízení, kde po operativním zákroku zůstal hospitalizován. 

"Z dalšího důkladného šetření a výslechů svědků vyplynulo, že oba muži se znali a příčinou napadení bylo s největší pravděpodobností řešení partnerských vztahů. Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání třiatřicetiletého muže a obvinil ho z trestného činu vraždy ve stádiu pokusu," uvedl plk. Mgr. Pavel Kubiš, vedoucí odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. 

Vyšetřovatel případu podal podnět státnímu zástupci k vypracování návrhu na vazební stíhání pachatele. Návrh státního zástupce soud akceptoval a v sobotu proběhlo v Jihlavě vazební stíhání. Útočníka přímo od soudu policisté eskortovali do vazební věznice v Brně. Obviněnému muži hrozí v případě prokázání viny a odsouzení trest odnětí svobody v trvání dvanácti až dvaceti let. 


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

ilustrační foto
ilustrační foto

(Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina).