en-SVATOMARTINSKÝ PRŮVOD V JIHLAVĚ NEBUDE

04/11/2020
Jihlava 4.11.2020

23. průvod Svatého Martina se kvůli pandemii Covid-19 konat nebude. 

Poslední tečkou byl celorepublikový zákaz stánkového prodeje. Magistrát o zrušení informoval všechny stánkaře, prodejce a všechny aktéry akce. 

Na svatomartinský jarmark bylo přihlášeno přibližně 70 prodejců. Počítalo se také s promítáním videí a fotografií z minulých ročníků na dvě LED obrazovky umístěné na Masarykově náměstí. 

Vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy Tomáš Koukal řekl: "Příprava tradiční akce v letošním roce v podstatě nebyla, neboť situace s pandemií nám to ani nedovolila. A tak jsme do poslední chvíle věřili aspoň v uspořádání svatomartinského jarmarku s videoprodukcí na Masarykově náměstí. Bohužel není možné ani to. Z hodinové smyčky z minulých ročníků ale vznikne alespoň krátká pozvánka na příští rok, která bude umístěna na sociálních sítích města,“ dodal Koukal. Finanční náklady proto zatím nevznikly žádné. 

Pravděpodobně se letos neuskuteční ani žádné větší Vánoční akce. Zastupitelé v úterý 3. listopadu doporučili městské radě v poměru 7 ku 26 hlasům, aby letošní Vánoce v Jihlavě byly jen s výzdobou, ozdobeným stromem, Ježíškovou poštou, betlémem a soutěží o nejlépe ozdobený stromeček. Ale bude o tom ještě jednat městská rada. 

Jistotou zbývá ozdobený Vánoční strom, který na Masarykově náměstí letos bude opět stát, vánoční výzdoba v ulicích města a slamový betlém. 

Strom na náměstí a okolní ulice se rozsvítí na první adventní neděli 29. listopadu bez přítomnosti diváků a odvysílá ho město on-line na svých sociálních sítích. Strom, který bude tentokrát z obce Plandry, by měli pracovníci Správy městských lesů na Masarykovo náměstí instalovat v týdnu od 23. do 29. listopadu.

(Zdroj oficiální stránky města Jihlavy) . 


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz