en-Soutěž PHOTOGRAPHIA NATURA bude i letos

29/01/2021

Jihlava 26.1.2021

V nouzovém stavu se naštěstí dá provozovat aktivita, jako je fotografování. A proto bylo možné vyhlásit již 18. ročník fotosoutěže pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava," s potěšením sdělil Roman Fabeš, radní pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

Provozovatel soutěže Roman Fabeš vzal vše do svých rukou a tématem této již tradiční soutěže jsou Atmosférické jevy, například různé záběry mraků, mlhy, bouřky, západů slunce apod.

Souvisí to také se změnou klimatu i zvýšenou aktivitou vulkánů po celém světě, kdy v poslední době právě přibývá množství i pestrost pozorovaných atmosférických (meteorologických) jevů.

V čem se rozhoduje při soutěži? Fotografie nejen kvalitní, ale také ojedinělost a výjimečnost atmosférického jevu. 

Na co si soutěžící musí dát pozor? Hlavním pravidlem je, že snímek musí být pořízený na území České republiky. Uděluje se ještě zvláštní cena ředitele, a to za snímek s nejoriginálnějším obsahem či názvem. Všichni ocenění se mohou těšit na hezké ceny.

Fotosoutěž je pořádána každoročně, a to již od roku 2004.  Do soutěže bylo za uplynulých 17 ročníků zasláno neuvěřitelných 3 770 soutěžních snímků od 819 autorů napříč celou republikou a dokonce i ze sousedního Slovenska. Nyní pořadatelé s napětím očekávají, zda dojde k překonání dosavadních nej.

Dky bude soutěž ukončena? Termín uzávěrky příjmu soutěžních snímků je do 11. listopadu 2021. Přičemž soutěžní formuláře si můžete vyzvednout po předchozí dohodě v jihlavském muzeu nebo si je stáhnout z webové stránky muzea v sekci Novinky - PHOTOGRAPHIA NATURA - Informace.


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

ilustrační foto
ilustrační foto

(Zdroj: oficiální stránky Kraje Vysočina).