en-Primátorka města Jihlavy popřála k narozeninám panu Slabému, oslavil 100 let

09/12/2020

Jihlava 9.12.2020

Jan Slabý oslavil 100 let. Primátorka města Karolína Koubová předala stoletému oslavenci k narozeninám květiny, tombakový čtverec, pamětní list a dárkový koš. Jan Slabý byl ředitelem Jihlavských dřevařských závodů.

"Když jsem nastoupil do Jihlavy, tak jsem vstával v 4:45, abych byl v šest ráno v práci. Pracoval jsem do dvou hodin a pak jsem ještě chodil do průmyslové školy, kde jsem byl do devíti do večera. Domů jsem se vracel v půl jedenácté a druhý den znovu. Takto jsem to vydržel čtyři roky," vypráví Jan Slabý. Ke stým narozeninám byl Janu Slabému z rukou primátorky věnován dárkových koš, tombakový čtverec, kytice a pamětní list. 

Jan Slabý je již od pohledu rázným člověkem, který si vždy šel za svým cílem. Při setkání s primátorkou města začal své životní vyprávění příběhem o stavbě Slavíčkovy ulice, kterou zajistil za svého působení v Jihlavských dřevařských závodech. Bývalý místostarosta Slavonic si ve svém životě prošel povinnou vojenskou službou u pohraniční stráže. Přibližně 20 let pracovně strávil také v Rakousku. Od stých narozenin navštěvují zástupci města jubilanty každý rok.

"Je neuvěřitelné, kolik elánu pan Slabý má. Ten čiší i z jeho poutavého vyprávění a hlavně z momentů v životě, které značí, že si vždy šel tvrdě za svým cílem. Ještě jednou mu k významnému jubileu gratuluji," uvedla primátorka města. 


Napsal/a:  Michaela Kandráčová redakce IJihlavsko.cz

(Zdroj: Magistrát města Jihlavy).