en-Pokud můžete, nechte děti doma, vyzývá primátorka města Jihlavy Kateřina Koubová

26/12/2020

Jihlava 3.11.2020

Primátorka města Jihlavy žádá občany města, kteří mají své děti v mateřských školách, pokud mají možnost, aby nechali děti v této krizové době dočasně doma.

Byla prokázána nákaza u několika zaměstnanců mateřských škol a i některých testovaných dětí. Na doporučení KHS Jihlava bylo v posledních dnech potřeba uzavřít již několik tříd MŠ. 

Primátorka Koubová prosí o maximální dodržování všech opatření souvisejících s onemocněním Covid-19. "Ráda bych Vás požádala, abyste v případě, že se ve Vaší blízké rodině vyskytne někdo s tímto onemocněním (či podezřením na něj), nechali děti v karanténě doma. Pokud máme tuto situaci zvládnout, je třeba, aby do školky chodily opravdu jen děti zdravé." Napsala primátorka.

Dále žádá, "Pomůže nám to nejen v omezení šíření nemoci mezi dětmi, ale především v zajištění provozu všech pracovišť mateřských škol zřizovaných statutárním městem Jihlava v době absence zaměstnanců, kteří nemohou pracovat z důvodů nemoci nebo pečují o své děti. Pokud budete chtít materiály pro Vaše děti, učitelky Vám je poskytnou." Dodává Koubová.

K dnešnímu dni 3.11.2020 v okrese Jihlava je potvrzený celkový počet osob s prokázanou nákazou 3564 lidí (zdroj KHS Jihlava) 

Napsal/a:  Michaela  Kandráčová iJihlavsko.cz