en-Oslava svátku 17. listopadu se ruší hromadné akce, bude online

17/12/2020

Jihlava 9.11.2020

Státní svátek 17. listopadu, den boje za svobodu. K památníku u řeky bude možné přinést srdíčková přání, zapálit svíčku i položit květinu, žádná hromadná akce se konat bohužel dle vládního nařízení nemůže.

Město Jihlava se každoročně spolupodílí na oslavách svátku 17. listopadu na akci "U klíčů", které organizuje Spolek za navrácení sochy TGM do Jihlavy (Spolek TGM) . U kamenných "Klíčů", což je památník 17. listopadu u řeky Jihlavy u Českého mlýna v Jihlavě, se i letos uskuteční připomínka státního svátku, ale bude online. Projevy s doprovodným programem nebo hymnou se přesunou na Facebook jako streamové sdílení záběru z místa. Program proběhne mezi 14 - 16 hodinou. "Bude možné na místě např. zapálit svíčku, napsat vyznání svobodě a demokracii a dát najevo, že nám "to" není jedno," uvedl za organizátory Petr Palovčík ze Spolku TGM. Tentokrát půjde podle jeho slov převážně o jakýsi výtvarný happening.

"Budou totiž připravena originální srdce v národních barvách," řekl Palovčík. Ta popsaná budou v čase konání vyvěšena v okolí památníku. Po skončení akce budou srdce s vyznáním archivována. Každý může přinést i své originální vyznání.

Online stream zajistí organizátoři akce a také město Jihlava. K památníku přijdou osobně v den svátku 17. listopadu např. primátorka Karolína Koubová nebo její náměstci.


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz