en-Organizace život 99 - Jihlava slaví 25 let

19/11/2020

Jihlava 20.10.2020

Organizace ŽIVOT 99 - Jihlava slaví 25 let! Jihlavská organizace poskytující služby seniorům a lidem se zdravotním postižením působí na poli sociálních služeb již 25 let. Letošní výročí má pro pracovníky trochu hořkosladkou příchuť, jelikož díky karanténě a "koronakrizi" nemohli oslavit toto výročí tak, jak by si zasluhovalo. Pojďte se tedy spolu s námi ohlédnout za tím, co bylo a také se seznámit s plány do budoucna.

Organizace vznikla v roce 1995, jakožto jihlavská pobočka pražské centrály ŽIVOT 90. První poskytovanou službou byl Senior telefon, který se brzy přetransformoval v službu Tísňové péče. V roce 2003 se začal projevovat zájem seniorů a osob se zdravotním postižením o službu osobní asistence, s jejímž poskytováním se začalo v září roku 2003. Každoročně tato služba pomůže bezmála 100 klientům. V roce 2016 se jihlavská pobočka osamostatnila od pražské centrály a byl založen ŽIVOT 99 - Jihlava, z.ú.

Za dobu působení prošla organizace řadou změn a inovací, mimo jiné změnila své sídlo a zmnohonásobila počet zaměstnanců až na současných 45 pracovníků. V tomto roce je nejnovější změnou zavedení venkovní tísňové péče, kterou zajišťujeme prostřednictvím mobilu s GPS lokalizací. Stručně řečeno: klient, v případě ohrožení, stiskne SOS tlačítko na mobilním telefonu a spojí se s proškoleným operátorem, který danou situaci řeší. Současně také dochází k lokalizaci klienta v terénu - což umožňuje rychlejší a přesnější zprostředkování pomoci. Byli bychom moc rádi, kdyby se informace o této formě moderní pomoci dostaly k co největšímu počtu lidí. Vždyť co je důležitější než zůstat i ve vyšším věku samostatným a při tom vědět, že se mi kdykoliv a kdekoliv dostane rychlé a přesné pomoci?

V rámci osobní asistence pomáháme osobám od 6 let věku při péči o vlastní osobu, například s hygienou, při stravování, s chodem domácnosti, při aktivizaci, se zajištěním běžných pochůzek (nákup, doprovod na úřady či ke kadeřnici)... Naše osobní asistenty a asistentky můžete potkat také ve škole, ale i u běžných zaměstnavatelů, kde dopomáhají handicapovaným zaměstnancům. I k těm nejvzdálenějším a špatně dostupným klientům se naši pracovníci dostanou díky rozšířenému vozovému parku. Vlastními silami se nám podařilo získat již 4. služební automobil, díky němuž se stane naše služba ještě dostupnější pro více klientů.

A jaké máme plány do budoucna? Udržet stálý tým pracovníků a poskytnout jim adekvátní finanční ohodnocení, dále šířit povědomí o našich službách, hlavně tedy o venkovní tísňové péči a v neposlední řadě optimalizovat časovou dostupnost osobní asistence. Tak nám, prosím, držte pěsti, ať se nám to podaří.

Stránky organizace: https://zivot99-jihlava.cz/


Napsal/a: Život 99 - Jihlava pro ijihlavsko.cz


Vaše zprávy