en-Od úterý 2.února proběhne plošné testování zaměstnanců Magistrátu

02/02/2021

Jihlava 2.2.2021

Od od 2. února proběhne plošné testování zaměstnanců. Z důvodů rychlého šíření nemoci covid-19 u svých pracovníků na Magistrátu města. Zároveň nakoupí další respirátory s certifikací FFP2 pro zaměstnance, jež se setkávají s veřejností.

Na konci minulého týdne se prokázala u některých pracovníků Magistrátu města Jihlavy nemoc covid-19, v jednotkách případů byl potvrzen i výskyt nové mutace pocházející z Velké Británie. Vedení města proto rozhodlo o okamžitém plošném testování zaměstnanců magistrátu, pro zaměstnance, kteří se setkávají s veřejností, budou dostupné také respirátory. V současné době je na magistrátu 13 nemocných a 40 lidí v povinné karanténě.

"Abychom zabránili dalšímu ochromení pracovišť úřadu, tak provedeme jednorázové plošné testování zaměstnanců úřadu. To provede Krajská hygienická stanice ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem. Ta se nebude týkat těch pracovníků, kteří za posledních 90 dní prokazatelně prodělali nákazu koronavirem, nebo byli v posledních třech dnech testováni PCR testy," uvedla primátorka Jihlavy Karolína Koubová. 

Kvůli šíření nemoci covid-19 byly omezeny úřední hodiny a zcela uzavřen Czech POINT a matrika. Částečně musel opět omezit svůj provoz také odbor dopravy, který se teprve v minulém týdnu vrátil do normálního režimu.

Co jde vyřizujte telefonicky a elektronicky. Telefonní konzultace nebo emailová komunikace zůstávají nepřerušeny.


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

(Zdroj: oficiální stránky města Jihlavy).