en-Od středy končí prázdninový režim linkových spojů na Vysočině

16/11/2020

Jihlava, Vysočina 16.11.2020

Od středy 18. listopadu 2020 končí prázdninový režim organizace autobusové linkové Veřejné dopravy Vysočiny. S ohledem na fakt, že se do lavic vrací první a druhý ročník základních škol a škol speciálních, zajistí Kraj Vysočina autobusové spojení v běžném režimu. Cestující i rodiče malých školáků i přesto prosíme o ověření spoje např. na www.idos.cz. 

"Zbývající spoje budeme postupně obnovovat dle odvolávání jednotlivých omezení a návratu žáků a studentů do školních lavic," uvedl Pavel Bartoš z odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Kraje Vysočina. 

Víkendová omezení spojů autobusových i drážních nadále zůstávají v platnosti. Prázdninový režim byl na Vysočině nabízen od 19.10.2020, důvodem je pandemie Covid-19 a uzavření všech škol a pokles hlavní skupiny cestujících.

Pandemie Covid-19 ovlivnila i období od ledna do srpna, poklesly tržby dopravců oproti stejnému období roku 2019 o 32,92 %. Kompenzací jejich ztráty zohledněnou až do konce letošního roku se zabývala Rada Kraje Vysočina na svém jednání už 10. 11. 2020, kdy doporučila zastupitelstvu kraje ke schválení 87,7 miliónů korun na pokrytí prokazatelných ztrát provozovatelů ve veřejné linkové dopravě.


Napsal/a:  redakce iJihlavsko.cz