en-MHD Jihlava. Pro cestující platí nová pravidla 

26/10/2020

Jihlava 23.10.2020

Od pátku 23.10.2020 platí pro cestující v Jihlavě nová opatření. Dopravní podnik města Jihlavy (DPMJ) žádá cestující, aby pro nástup a výstup využívali vždy jen zadní a prostřední dveře. Do autobusů a trolejbusů bude možné nastupovat předními dveřmi u řidiče jen kvůli zakoupení jízdenky.

První řada sedadel za řidičem bude přehrazena páskou a cestující je nebudou moci využívat k sezení. Dopravní podnik města Jihlavy se snaží zavedením  dalších pravidel v maximální možné míře ochránit své zaměstnance, protože pokud by se nákaza rozšířila , hrozilo by další omezení spojů. Uvedl Radim Rovner předseda představenstva DPMJ.

 V Jihlavském dopravním podniku už od začátku týdne platí kvůli zamezení nákazy přísná interní opatření. Zaměstnanci musejí minimalizovat veškeré vzájemné kontakty, v areálu podniku venku i uvnitř musejí nosit roušky nebo respirátory bez ohledu na vzájemné rozestupy. Respirátory jsou povinné za všech okolností pro pracovníky údržby, servisu, přepravní kontroly a pracovníky myčky a STK.

Vše se řeší po telefonu nebo písemně bez vzájemného potkávání. Také u oběda  v závodní jídelně každý sedí sám, pouze jeden zaměstnanec u jednoho stolu. Do areálu DPMJ na Brněnské ulici také nesmí vstupovat žádné návštěvy s výjimkou zákazníků čerpací stanice a STK.

Radim Rovner sdělil, že už letos připravují jednu pozitivní zásadní novinku. Od 6.11.2020 se zavede akceptace platebních karet na předprodej jízdenek a na pokladně v areálu podniku. 

Zdroj: oficiální stránky města Jihlavy.


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz