en-Loupežné přepadení v Polné na Jihlavsku

29/09/2020

Polná 27.08.2020

Čtvrtek 27. srpna v ranních hodinách došlo v Jihlavské ulici v Polné na Vysočině k loupežnému činu čerpací stanice.

"Kolem páté hodiny ranní vešel do prodejních prostorů maskovaný muž a pod pohrůžkou použití nože přinutil obsluhu, aby mu vydala finanční hotovost. Ze strachu o svůj život mu pracovnice čerpací stanice peníze vydala. Pachatel následně z místa utekl. Jednalo se o muže vysokého přibližně 175cm vysokého, hubené postavy. Na sobě měl černou mikinu, světlé rifle, kšiltovku světle hnědé barvy a byl maskovaný černým šátkem," sdělila policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Ke zranění obsluhy čerpací stanice nedošlo, podle informací policistů. "Na místo ihned dorazili nejbližší policejní hlídky a policisté v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, případ prověřují a po pachateli pátrají," dodala policejní tisková mluvčí.

Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc. "Žádáme občany, kteří se dnes v době od čtvrté do půl šesté ráno pohybovali v uvedené lokalitě a jejím okolí a zahlédli osobu odpovídající popisu pachatele, podezřelých osob, popřípadě vozidel, aby se policistům ohlásili na tísňové lince 158," uzvedla Stanislava Rázlová.


Napsal/a: redakce ijihlavsko.cz