en-Konec dobrovolnického centra, dobrovolníci venčili psy a nakupovali potřebným

02/12/2020

Jihlava 30.11.2020

Konec dobrovolnického centra v Jihlavě, dobrovolníci nejčastěji venčili psy a nakupovali.

Už při první vlně pandemie od 16. března do 15. května velmi dobře centrum fungovalo, nyní v druhé vlně se otevřelo 29. září a ukončilo svůj provoz k poslednímu listopadu. 

Město Jihlava a Oblastní charita Jihlava na podzim zprostředkovalo pomoc u bezmála 50 požadavků. Zájemců o pomoc bylo zaregistrovaných osm a dobrovolníků přes 30, nejčastěji se jednalo o nákupy jídla či léků a venčení psů.

Vedoucí turistického informačního centra Martina Doležalová , které se letos již po druhé stalo dobrovolnickým centrem, řekla, že byla většina požadavků jednorázová, na rozdíl od první vlny pandemie. A to protože, že si potřební na dobrovolníky ponechali kontakty z jara a domlouvali se s nimi pravidelně po vlastní ose.

"Jihlava velice děkuje všem dobrovolníkům za individuální pomoc, která je v takových dobách nejvíce potřebná. Doufám, že solidarita v lidech neusne, i když se situace zlepší, protože občas pomoc potřebuje každý a já věřím, že pokud někdo pomoc poskytuje, tak se mu v těžkých chvílích vše dobré vrátí," uvedla primátorka města Karolína Koubová. 

Ten, kdo ztratí možnost pomoci, kvůli ukončení dobrovolnického centra, se může sám zaregistrovat pod Oblastní charitu Jihlava, to na číslo 737 536 131 nebo 

e- mail: dobrovolnici@jihlava.charita.cz.

(Zdroj: oficiální stránky města Jihlavy).


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

ilustrační foto
ilustrační foto