en-K pobytu v karanténě bezdomovcům bude sloužit dům na Brněnské ulici

09/11/2020

Jihlava 9.11.2020

Dům na Brněnské 20/29 bude sloužit k možnému ubytování osob bez přístřeší, kterým byla krajskou hygienickou stanicí nařízena karanténa či izolace. 

Jedná se o dům, který sloužil jako bývalý Dům dětí a mládeže na Brněnské ulici. Objekt bude využit pro základní podmínky pro pobyt bezdomovců, kterým byla nebo bude Krajskou hygienickou stanicí (KHS) nařízena karanténa či izolace. Na jaře pro tyto účely sloužila noclehárna na Žižkově ulici a mobilní buňky na parkovišti P+R. "Tento dům jsme vybrali záměrně, protože je blízko služebny městské policie, oddělení správy realit i Střediska křesťanské pomoci. Obyvatelé okolních domů se nemusí obávat možné nákazy, ubytovaní nebudou po dobu nařízené karantény moci vycházet ven, což zajistí pravidelné hlídky strážníků," uvedla primátorka města Karolína Koubová.

"Dům bude sloužit pro nouzovou karanténu, pro ubytovatele jsou zde připraveny tedy pouze matrace, potřebné lůžkoviny, ručník, mýdlo a dezinfekce. Počítá se také s tím, že se postaráme o stravu, naši pracovníci ale budou do domu chodit opravdu minimálně, zejména při kontrole základních potřeb nebo případném dovozu zmíněného jídla," dodal David Chlupáček, ředitel SKP. Celý provoz domu na Brněnské ulici bude zajišťovat právě SKP za spolupráce příslušných odborů magistrátu města.

V domě pro bezdomovce může být ubytováno až 11 osob v nařízené karanténě od KHS Jihlava nebo 5 osob v izolaci a objekt budou hlídat strážníci městské policie ve spolupráci s Policií ČR.

"Aby se zde mohly osoby bez domova ubytovat, budou potřebovat písemné nařízení KHS, případně jiného orgánu ochrany veřejného zdraví, které bude doručeno do datové schránky města a které bude adresováno odboru sociálních věcí Magistrátu města Jihlavy," doplnil vedoucí odboru sociálních věcí Josef Labuda.

(Zdroj.: Oficiální stránka města Jihlavy).


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz