en-Jihlavské MHD lze platit kartou

30/10/2020

Jihlava 27.10.2020

Od úterý 27.října 2020 spustil dopravní podnik města Jihlavy (DPMJ) platby kartou. Učinili tak dříve oproti původnímu plánu ve snaze účinněji bojovat proti šíření koronaviru. 

Platit platební kartou bezkontaktně můžete ode dneška na středisku předprodeje v přízemí budovy radnice na Masarykově náměstí v Jihlavě. Kupón na měsíční jízdenku tak už bude možné zaplatit bankovní kartou nebo prostřednictvím bezkontaktní mobilní platby Apple Pay a Google Pay na svém telefonu. 

Platby jsou také přijímány na vrátnici Dopravního podniku města Jihlavy na Brtnické ulici. Dobití elektronické peněženky a nákup časových kupónů na internetu bude spuštěn v příštím roce. V příštím roce bude také možnost platit platební kartou přímo u validátoru u řidiče při nástupu do trolejbusu nebo autobusu MHD. 

"K tomu je potřeba vyměnit celý odbavovací systém, a to zabere veškeré potřebné administrativy s tím spojené bohužel asi 11 měsíců" vysvětlil předseda představenstva DPMJ a.s. Radim Rovner. Plnohodnotné placení kartou a nákup jízdenek přes internet umožní v MHD v Jihlavě od října 2021.

Kvůli vládním opatřením nyní v nouzovém stavu jezdí ve srovnání s loňským rokem hromadnou dopravou o 50% méně lidí. Další opatření a omezení dopravy se budou projednávat v průběhu příštího týdne.


Napsal/a: redakce iJihlavsko.cz