en-Jihlava získala podporu na projekt, ve školách budou dětem pomáhat odborníci

09/02/2021

Jihlava 17.12.2020

Desítky odborníků budou pomáhat ve školách v Jihlavě. Jihlava získala podporu na projekt Podpůrné sítě inkluzivního vzdělávání a také peníze z ministerstva školství, konkrétně z operačního programu Věda, vývoj, vzdělávání ve výši 31,5 milionu korun. Peníze se využijí na práci speciálních pedagogů, psychologů, asistentů, lektorů a mnoho dalších pozic pracovníků.

"Cílem je narovnat dětem zejména ze sociálně a kulturně odlišného prostředí přístup ke vzdělání", řekl jihlavský radní Daniel Škarka, který celý projekt inicioval. 

"Odborní pracovníci se budou v této těžké době hodit víc, než kdykoliv předtím. Distanční výuka ještě prohloubila rozdíly mezi dětmi ze zajištěných rodin a těmi, které nemají třeba ani počítač nebo přístup k internetu," uvedl Škarka.  

Součástí projektu, který poběží dva roky, jsou také aktivity pro mateřské školy. Ty pomáhají dětem s přípravou na povinnou školní docházku. Nezapomíná se ani na rodiče a veřejnost. "Pojem inkluzivní vzdělávání není lidmi příliš kladně přijímán. Přitom jde jen o to, aby škola umožnila každému dítěti dojít ve vzdělávání co nejdál po jeho vlastní cestě," vysvětlila koordinátorka inkluze Ivana Jelínková.

"Naplnit všechny aktivity projektu nám pomáhají dva partneři se svým týmem pracovníků. Je to Mateřská škola a Speciální pedagogické centrum Jihlava, které sídlí na Demlově ulici a spolek F Point, ten zájemci najdou na Masarykově náměstí. Partnery projektu jsou také všechny jihlavské základní a mateřské školy," doplnil radní Škarka.


Napsal/a:  Michaela Kandráčová, redakce iJihlavsko.cz

(Zdroj: oficiální stránky města Jihlavy).