en-Jihlava pošle na podporu záchranné stanice Pavlov 10 tisíc korun

27/11/2020

Jihlava 25.11.2020

Město finančně podpoří záchrannou stanici Pavlov, která se zabývá záchranou poraněných volně žijících živočichů, 10 tisíc korun.

Radní města Jihlavy schválili na svém listopadovém zasedání finanční podporu záchranné stanice Pavlov ve výši 10 tisíc korun. Stanice se zabývá záchranou poraněných živočichů i jejich mláďat a spolupracuje s Městským útulkem pro opuštěná a nalezená zvířata Jihlava. 

"V letošním roce přijala záchranná stanice k začátku října 168 zvířat ze správního území Jihlavy, v minulém roce dokonce 191 zvířat. Činnost stanice výrazně přispívá nejen k záchraně handicapovaných živočichů, ale i k zajištění ekologické výchovy pro širokou veřejnost a tím částečně doplňuje i činnosti města v této oblasti. Finanční podpora proto byla samozřejmost, kterou radní jednohlasně schválili," řekla primátorka města Karolína Koubová. 

Stanice se dále podílí také na vzdělávání a osvětě, v jejímž rámci poskytuje služby i jihlavských základním a mateřským školám. Společně s městem také připravuje každoroční Den Země. 

Stanici můžete podpořit i Vy na jejich stránkách: Stanice Pavlov, která se nachází u Ledče nad Sázavou.


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz