en-Britská mutace koronaviru v Jihlavě. Magistrát upravuje úřední hodiny a u vchodu budou stát strážníci městské policie

03/02/2021

Jihlava 29.1.2021

Matrika bude zcela uzavřena. Kvůli rychlému šíření britské mutaci koronaviru. Úřad upraví  od pondělí hodiny pro veřejnost.

Úřední hodiny jsou od pondělí 1. února 2021 stanoveny celkem na 12 hodin týdně takto:

Pondělí 08:00 - 14:00

Středa 11:00 - 17:00

Magistrát města Jihlavy je jednou z institucí, kde byla potvrzená nákaza britskou mutací koronaviru. Povinná karanténa pracovníků na některých odděleních jihlavského magistrátu navíc ochromila personální možnosti vyřizovat některou úřední agendu a například jihlavská matrika musí na celý příští týden zcela zastavit provoz.

"Prosíme všechny, aby zvážili, zda je jejich cesta na úřad opravdu nezbytná a nedá se odložit. Setkáváme se s tím, že se k nám chodí lidé pouze na něco zeptat nebo se zdržují na chodbách a povídají si se známými. To je teď bohužel nepřípustné," zdůraznil tajemník úřadu Evžen Zámek. 

Co potřebujete vyřídit na úřadě, vyřizujte pouze telefonicky nebo elektronicky. Telefonní konzultace nebo emailová komunikace zůstávají nepřerušeny a magistrát je doporučuje před každou cestou na úřad. Také online objednávkový systém webcall, který je využívaný některými odbory, je bez přerušení v provozu a klienti objednaní přes tento systém budou vždy přednostně obslouženi.

Magistrát také upozorňuje občany, že vstup do hlavní budovy magistrátu je stále pouze z ulice Hluboká. Při vstupu je stále nutné použít roušku nebo nejlépe respirátor s certifikací FFP2. 

Dále od pondělí 1. února 2021 během úředních hodin budou u vstupu do budovy asistovat strážníci městské policie. ,,Lidem, kteří přijdou jen se na něco zeptat, nebo např. vyzvednout sáčky na psí exkrementy, nebude umožněn vstup. Prosíme, zvažte v této složité době cestu na úřad a snažte se co nejvíc věcí vyřešit online a po telefonu." zopakoval tajemník Evžen Zámek.


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

(Zdroj: oficiální stránky Jihlavy).