en-Bezdomovci za šíření koronaviru hrozí až osm let

11/12/2020

Jihlava 8.11.2020

Muž bez domova (53let) v Jihlavě byl pozitivní na test Covid-19 a šířil v Jihlavě koronavirus a hrozí mu až osm let za mřížemi. Muž odešel z izolace a nakažlivou nemoc šířil.

V pátek 6. listopadu v odpoledních hodinách přijali policisté na Krajském ředitelství policie kraje Vysočina oznámení od strážníků Městské policie Jihlava, že zmíněný bezdomovec byl pozitivní na test Covid-19 a z toho důvodu byl na základě rozhodnutí KHS v Jihlavě umístěn do izolace v azylovém domě v Jihlavě. 

Bezdomovec toto opatření ale nerespektoval a opatření svévolně opustil. I po poučení ze strany personálu se pohyboval po Jihlavě. Pohyboval se v prostoru hlavního nádraží v Jihlavě, kde ho strážníci vybavení speciálními ochrannými prostředky, zajistili a za přísných hygienických opatření muže umístili do policejní cely předběžného zadržení.

V sobotu proběhlo přímo v cele vazební jednání, po kterém byl muž eskortován do vazební věznice v Brně. Bezdomovec je ve speciální izolaci, která je určená pro vazebně stíhané osoby, které jsou pozitivní na test Covid-19. 

Třiapadesátiletému muži hrozí za jeho jednání velmi přísný trest, protože se trestné činnosti dopustil v období vyhlášeného nouzového stavu. " U obviněného muže bylo nutné přistoupit k takovému postupu, a to zejména proto, že by ve svém jednání pokračoval a hrozilo, že by nekontrolovatelně virus šířil dál. Navíc se jedná o muže, který má za sebou poměrně bohatou trestní minulost. Zákrok policistů i veškeré úkony související s tímto případem probíhaly s nejvyšší mírou opatrnosti a dodržení všech hygienických opatření, aby muž neohrozil policisty nakažením." řekl ředitel územního odboru Jihlava, plk. PhDr. Aleš Indra.

Bezdomovci hrozí za trestní čin šíření nakažlivé nemoci až osm let vězení.


Napsal/a:  redakce iJihlavsko.cz

Ilustrační foto