en-37 školských zařízení, které se na Vysočině starají o děti rodičů v klíčových profesí

10/03/2021

Jihlava, Vysočina 8.3.2021

37 škol a školských zařízení se na Vysočině stará o děti rodičů, jejichž profese byly zařazeny mezi klíčové pro fungování státu. Pečovat tak budou o děti od dvou do deseti let.

Žádost hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka o rozšíření věkové hranice až na 13 let, která vycházela z konkrétních požadavků především personálu nemocnic, byla prostřednictvím ústředního krizového štábu postoupena ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Na rozhodnutí se čeká. 

Podle informací radního Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Břížďaly nyní pečuje 37 určených škol v regionu o 475 dětí, před uzavřením škol tato zařízení pečovala zhruba o 170 dětí. Zájem o tuto službu se tak ztrojnásobil. "Z důvodu velkého zájmu o tuto službu byla tento týden v Havlíčkově Brodě otevřena určená MŠ Korálky, neboť kapacita mateřské školy při ZŠ a MŠ Wolkerova byla naplněna. Co se týká situace v Jihlavě, MŠ Mozaika eviduje 40 dětí v péči a přibližně 20 dalších zájemců, kteří péče využijí, čeká se na podání přihlášky," popsal situaci Jan Břížďala. Z důvodu zájmu o kapacity určených škol v konkrétní spádové oblasti jsou v seznamu mezi obvyklými poskytovateli péče nově i školy v Libici nad Doubravou, Křižanově, posíleny musely být kapacity v Třebíči, kde jsou připraveni nabídnout volná místa v MŠ DUHA, avšak až po naplnění kapacity mateřské školy v ZŠ a MŠ Na Kopcích. 


Napsal/a: Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: oficiální stránky Kraje Vysočina).