Do práce na kole je kampaň, do které se zapojí i Jihlava

26.03.2021

Jihlava 26.3.2021

Jihlava bude opět součástí kampaně Do práce na kole.

Cílem je motivovat veřejnost k pravidelnému využití kola jako dopravního prostředku na krátké a střední vzdálenosti. Letos se stejně jako loni kampaně zúčastní pracovníci magistrátu i členové vedení města. 

Do loňského ročníku soutěže Do práce na kole zapojilo celkem 112 týmů s 411 účastníky. Zapojili se i pracovníci magistrátu a členů vedení města a díky všem se Jihlava stala nejúspěšnějším krajským městem v republice.

"Pravidla budou v letošním ročníku upravena podobně jako v loňském roce s ohledem na situaci kolem šíření nemoci COVID-19, aby se do akce mohli zapojit i účastníci, kteří denně do práce necestují. Zapisovat tak bude možné například i rekreační vyjížďky, procházky, bezmotorové cesty na nákup nebo domácí cvičení. Charakter akce tak umožní zapojit se i v rámci home office nebo pokud například rodiče pečují doma o děti," uvedla koordinátorka akce z Projektu Zdravé město Jihlava Alice Jandejsková.

Co je cílem?

Cílem a smyslem kampaně a soutěže je motivovat veřejnost k pravidelnému využití kola jako dopravního prostředku do zaměstnání na krátké a střední vzdálenosti.

 Lokálním koordinátorem je již po deváté spolek SLIBY - CHYBY, z. s.

Statutární město Jihlava je hlavním partnerem, kampaň a soutěž je realizována v rámci aktivit Projektu Zdravé město Jihlava. Na celonárodní úrovni organizuje letošní 11. ročník stejně jako v předchozích letech spolek Auto*Mat.

"Kvůli současné pandemické situaci se pravděpodobně v letošním roce opět nebudou moci uskutečnit doprovodné akce "na triko", účastníci však i přesto obdrží letošní originální tričko. A bude se také soutěžit o první cenu, kterou letos bude skládací kolo Tern," doplnila Jandejsková.

Chcete se do akce také zapojit? Více informací naleznete ZDE.

Pošlete nám do redakce na e-mail: redakce.ijihlavsko@seznam.cz, Vaše fotografie, jak jste se zapojili Vy, a jak jste jízdu zvládli?? 


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: oficiální stránky města Jihlavy).