Do kalendáře si zapište datum 28. května a zažijte originální muzejní noc

28.05.2021

Jihlava, Havlíčkův Brod, kraj Vysočina, 28.5.2021

Muzejní noci se staly fenoménem bezprostředně od svého vzniku. 

Dnes je to již tradiční nicméně stále velmi oblíbená akce ze strany široké veřejnosti, která vždy přináší něco nového. "V rámci nadcházející muzejní noci v Havlíčkově Brodě můžete zavítat do krajského muzea i sousedící galerie, kde mají pro návštěvníky připraven mimořádný program za účelem prezentovat kulturu a kulturní dědictví v neotřelé podobě," srdečně zve Roman Fabeš, radní pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů s tím, že základní přehled aktivit je uveden v přiloženém programu.


Historie muzejní noci:

V České republice se poprvé v roce 2004 konala Pražská muzejní noc, která vzbudila zájem řady dalších muzeí a galerií o nevšední formu propagace a popularizace muzejnictví, což vedlo ke vzniku celorepublikového Festivalu muzejních nocí.

Oficiální slavnostní národní zahájení se letos koná v pátek 18. června v jihočeském muzeu v Českých Budějovicích.

Kde muzejní noc bude?

V Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod je pro vás například připraven poznávací kvíz mizejícího města, komentované prohlídky po městě, u dětí oblíbená šipkovaná a v čase od 17 do 19 hod. bude volně přístupná nárožní věž z hradeb městského opevnění tzv. Štáflova bašta, ve které je stálá expozice věnovaná místnímu rodákovi Otakaru Štáflovi. V baště jsou k vidění i dioramata ze života Karla Havlíčka Borovského, jehož 200. výročí narození si letos připomínáme.

V Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě čeká na návštěvníky volný vstup na výstavu "Hříchy a hříčky naší doby. Výtvarný humor Pavla Matušky", dále například kvízová hra, výtvarná dílna a dokonce i koncert, který se odehraje na zadním traktu galerie směrem od Smetanova náměstí.

Do muzea či galerie můžete zajít kdykoliv v jejich otevírací době:

Otevírací doba:

Úterý-neděle 9.00-17.00
Polední pauza 12.00-13.00 Každé pondělí zavřeno

Veškeré další potřebné informace najdete na stránce muzea ZDE.

(Zdroj: oficiální stránky kraje Vysočina, Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod (muzeumhb.cz).)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz