Do akce Probereme Jihlavu se zapojilo přes devět set lidí

11.02.2021

Jihlava 11.2.2021

Přes devět set lidí se zapojilo od začátku roku do akce Probereme Jihlavu a sběru podnětů. Upozorňovali na to, co se jim ve městě líbí i co by rádi změnili. Z akce Probereme Jihlavu vzejde Strategie rozvoje města pro roky 2022 až 2032. 

Lidé si ve městě pochvalují především turistické cíle, jako je ZOO a jsou také pyšní na jihlavské podzemí. Připomínky měli k jihlavskému parkánu, kde by uvítali trhy nebo koncerty.

Služby města Jihlavy dostaly pochvalu,  v lokalitě U Boroviny. Spokojeni tam jsou jak se svozem odpadu, tak i s úklidem sněhu. Cestující pak ocenili zavedení linek městské hromadné dopravy 41 a 42, které vozí mimo jiné pracují do průmyslové zóny v Hruškových Dvorech. 

Celkem 399 bylo dotazů a podnětů k dopravě. Lidé v Jihlavě si stěžovali například na chybějící nebo nebezpečné chodníky. Potýkají se s nimi obyvatelé místní části Červený Kříž i centra města. Několikrát lidé zmínili také rozbité silnice.

Volají i po větším dozoru průmyslových firem v Hruškových Dvorech, kde je větší riziko znečišťovaní životního prostředí. Tamní obyvatelé chtějí od města dostávat více informací o těchto kontrolách.


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

Ilustrační foto
Ilustrační foto