Lidé více pracují Home Office

19.09.2020

Jihlava 19.10.2020

Práce z domu napořád, nebo jen občas? Nejen vlivem pandemie stále více lidí pracuje tzv. on-line doma. Zaměstnanci, podnikatelé se přestěhovali do svých domovů ze svých kanceláří. Práce z domu ale začala být žádanější už před světovou pandemií, lidé si žádají pracovat více doma v rodinném kruhu, mít pátky volné a dokonce i už některé firmy svým zaměstnancům jako benefit nabízí práci Home Office. Benefity už nejsou jen 5 dní dovolené navíc, nebo stravenky či permanentky do fitka. Ale volné dny v podobě práce z domu, který ocení nejeden zaměstnanec. Už dávno totiž není tato práce výsadou jen podnikatelů a vrcholových manažerů. 

Jak ale najít práci Home Office, když si to doba žádá a takovou práci jste nikdy nedělali? Je to jednoduché. Pokud jste zaměstnanec lze se s zaměstnavatelem domluvit na změnu, nebo pokud si nevíte kde takovou práci hledat poradí nespočet literatury například kniha Jak mít Home Office napořád? Která Vám pomůže v začátcích, když si zvolíte práci z domu. 

On-line práce má výhody i nevýhody. Nevýhody se může zdát, že převažují, ale není tomu tak. Výhod práce je mnoho, například , že pracovat můžete odkudkoliv, třeba z pláže, z oblíbeného horského letoviska, vaší chalupy, nebo sedět pod slunečníkem na zahradě. Můžete pracovat a vydělávat i když spíte, a tou aktuální velkou výhodou je, že se nemusíte bát , že o práci přijdete jen proto, že udeřila pandemie a zamezila Vám pracovat.

Zvažujete změnu práce? Sníte dlouho o tom, že budete mít více času na rodinu a přemýšlíte jak to udělat? Pracujte Home Office. 


Napsal/a: Michaela Kandráčová  redakce ijihlavsko.cz

Ekonomika