Bývalá kasárna v Pístově by měla po několika letech ožít.

31.05.2021

Jihlava. 31.5.2021

Konat by se tu měla celorepubliková cvičení záchranářů.

"Máme sedmihektarový nevyužívaný areál, který už několik let bez využití chátrá. Měli jsme nápad využít ho pro kynology a řekli jsme si, proč ho nenabídnout všem složkám záchranářů. Jsem ráda, že se nápad setkal s nadšením a věřím, že se to povede dotáhnout do zdárného konce a celorepublikové výcvikové centrum zde opravdu vznikne," uvedla primátorka Jihlavy Karolína Koubová.

Některé chátrající domy by se měly rekonstruovat, jiné by se zbouraly tak, aby zde hasiči mohli nacvičovat zásahy v sutinách. 

Primátorka Jihlavy Karolína Koubová podepsala 27. května 2021 s krajským hejtmanem a s ředitelem krajských hasičů memorandum o spolupráci. Záměr zřídit v jihlavské lokalitě Pístov celorepublikové výcvikové středisko záchranářů je zase o kousek blíž k cíli.

Ředitel HZS Jiří Němec, primátorka Karolína Koubová a hejtman Vítězslav Schrek stvrdili podpisy společný zájem na smysluplném využití pozemků a objektů bývalého vojenského prostoru v jihlavské lokalitě Pístov, kterou nyní vlastní statutární město Jihlava. "Očekávám, že společná koordinace aktivit partnerů bude prospěšná pro posun věcí kupředu, tak aby nositel projektu - hasičský záchranný sbor, mohl učinit dílčí kroky k zahájení práce na centru, " uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

K čemu bude například objekt sloužit?

Centrum má poskytovat edukaci např. první pomoci, nabídnout modelové situace úrazů elektrickým proudem, požárů v bytových jednotkách, simulaci odstraňování následků dopravních nehod nebo povodňových situací, dále má sloužit k výcviku kynologů.  

Memorandum se uzavírá na dobu jednoho roku. 

Foto Google
Foto Google

(Zdroj: Oficiální stránka města Jihlavy.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz