Blíží se splatnost poplatku za odpady, ale letos složenky do schránky nečekejte

31.03.2021

Jihlava 31.3.2021

Složenky za odpady už ve schránce nehledejte, přijde dopis nebo email. Poplatek za odpady je splatný do 30. 4. 2021. Základní sazba poplatku je 680 Kč na poplatníka a rok.

"Složenkou už totiž platí poplatky minimum lidí. Nejčastější je naopak bezhotovostní převod z banky," uvedl Jan Jaroš, vedoucí ekonomického odboru jihlavského magistrátu. 

Magistrát informuje dopisem a pomocí emailů. "Stačí platbu vždy jednoznačně identifikovat variabilním symbolem." Poprosil Jihlavany, aby při platbě upřednostnili bezhotovostní převod na účet č. 50016-1466072369/0800. Dodal Jaroš. 

Variabilní symbol platby a další platební údaje najdou poplatníci, kteří v rámci ohlašovací povinnosti uvedli kontaktní e-mailovou adresu, v e-mailové zprávě, ostatní pak obdrží platební údaje poštou v dopise. Magistrát od zasílání složenek upustil už v loňském roce, kdy byla splatnost poplatku nakonec odložena až do konce roku. Pokud si někdo není jistý nebo náhodou dopis nedostane, o variabilní symbol může také požádat na e-mailové adrese poplatek.odpady@jihlava-city.cz.

Bližší informace k poplatkům, motivačnímu programu i k nakládání s odpady lze nalézt také na webu www.odpadyjihlavy.cz.


Napsal/a: Michaela Kandráčová iJihllavsko.cz

Ilustrační foto
Ilustrační foto

(Zdroj: oficiální stránky města Jihlavy).