Během vánočních svátku dorazí do Nemocnice Jihlava první dávka vakcíny

27.12.2020

Jihlava 27.12.2020

Podle sdělení hejtmana Kraje Vysočiny Vítězslava Schreka, že první box s 195 lahvičkami představující 975 dávek vakcíny společnosti Pfizer dorazí na Vysočinu nejdříve v neděli 27. prosince 2020 (stále je reálnější spíše pozdější termín). Zásilku pro Vysočinu doručí dodavatelská společnost do Nemocnice Jihlava (centrum krajské distribuce), kde bude uložena v mrazící skříni zaručující požadované skladovací podmínky -75 st. C. Nemocnice mají plán, jak bude očkování probíhat, už nyní jsou připravené očkovací seznamy zdravotníků.

Nemocnice zřizované Krajem Vysočina k dispozici odpovídající funkční mrazící boxy pro skladování očkovacích vakcín. Další dodávka vakcín pro Vysočinu je avizována každý týden ve čtvrtek, prozatím s termíny až do 28. ledna 2021. Od 21. 1. 2021 je předpoklad, že dorazí dodávka navýšená o druhou dávku vakcíny, podle informací náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimíra Novotného.

Očkování veřejnosti:

Informace a konkrétní pokyny k očkování veřejnosti zatím nejsou ze strany Ministerstva zdravotnictví k dispozici, nemocnice se nyní budou soustředit na očkování zdravotníků, následovat budou hospitalizovaní starší pacienti. O očkování je velký zájem.


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz

(Zdroj: Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava).