Dotaci 158 mil. korun dostane Dopravní podnik města Jihlavy 

03.12.2020

Jihlava 3.12.2020

Řídicí orgán Integrovaného regionálního operačního programu (ŘO IROP) schválil dotace pro DPMJ ve výši 158 mil. Kč. Orgán dokončil administrativní ověření závěrečných žádostí o platbu dotace a obě žádosti schválil.

Celkově jde o dotaci ve výši 158 mil. Kč. "Nyní už nic nebrání proplacení dotace na autobusy a trolejbusy pořizované v letošním roce. Dopravní podnik tímto potvrzuje svoji schopnost efektivně čerpat evropské zdroje na projekty, které dramaticky zlepšují MHD pro občany Jihlavy a jejich příměstských částí. " uvedl předseda představenstva akciové společnosti Dopravní podnik města Jihlavy Radim Rovner. 

Deset trolejbusů a pět autobusů jezdí od září v Jihlavě. Patnáct nových vozidel MHD. Sedm z deseti nových trolejbusů je parciálních, které mohou díky trakčním bateriím jezdit i mimo trolejové vedení.

DPMJ toho zatím využívá na prodloužené lince C, kde zajíždí na ulici Romana Havelky na konečnou stanici Kaufland. Od nového roku se počítá se zajížděním parciálním trolejbusů na lince B na konečnou Motorpal hala zatím v přepravních špičkách v pracovních dnech. 

(Zdroj: oficiální stránka města Jihlavy).


Napsal/a:  Michaela Kandráčová iJihlavsko.cz