101 narozeniny oslavil Stanislav Sládek 

02.09.2021

Jihlava, 2.9.2021

GRATULUJEME!

Pana Sládka je možné potkat při jakékoli promenádě dechové hudby na Masarykově náměstí. Nechyběl ani při čtvrtečních koncertech, které se konaly v rámci Léta s gustem. A přestože mu je už 101 let, na svůj věk vůbec nevypadá. Možná to je i pestrým životem, který prochází s heslem: "Všechno, co děláš, dělej pořádně."

Stanislava Sládka celý život zajímalo letectví, což dokazuje i police plná knih o létání, kterou má doma. Bavila ho vždy také hudba, hrál na spoustu nástrojů a dodnes si při klidném večeru rád do sluchátek pustí své oblíbené interprety.

Profesí vystřídal několik, dlouhá léta pracoval v kovovýrobě, při kratší zkušenosti s roznášením pošty doručoval korespondenci i někdejšímu prezidentu Edvardu Benešovi. "Pracoval jsem také s jedy nebo uranem. Ten mi ale nikdy nevadil, naopak se dodnes například po rentgenu v nemocnici cítím svěže," doplnil při setkání s radní města Silvií Čermákovou. 

Osobní přání, květiny a pamětní list mu předala radní města Jihlavy Silvie Čermáková. Ta mu kromě osobního přání předala také květiny, dárkový koš a pamětní list.

(Zdroj: Oficiální stránky města Jihlavy.)

Napsal/a: M.K. iJihlavsko.cz