Sport a zdraví

Co se děje na Jihlavsku? 


Kraj Vysočina zareagoval na avizované větší dodávky vakcín v příštích týdnech a také zvyšující se počty registrovaných osob na očkování proti COVID-19 a urychlil termíny otevření velkých testovacích center. Jihlavské očkovací centrum v průmyslové zóně na adrese Hruškové Dvory 123, Jihlava se otevře z důvodu testování provozu už ve čtvrtek 11....

Zázemí pro kuchaře prochází v těchto dnech v jihlavské nemocnici zásadní proměnou. Kuchyně dostává nový kabát. Opravy by měly skončit zhruba za rok. Kuchaři budou nejenom nově nejenom schopni vařit více jídel, ale nabídnou i větší komfort ve výběru.

"Padesát let, půl století. Pro někoho celá věčnost, pro někoho okamžik, protože to neuvěřitelně letí, když ta desetiletí můžete mít radost ze života s někým, kdo na prvním míst dává lásku tomu druhému a zároveň ji umí přijmout," uvedl svůj projev při obřadu zastupitel města Miroslav Tomanec.

"Opakovaně jsme žádali ministerstvo zdravotnictví, abychom měli možnost tuto vakcínu předat rovnou k očkování praktickým lékařům, bohužel nám nebylo vyhověno z důvodu nepřipravenosti centrálního registračního systému. Oslovujeme proto v tuto chvíli další lůžková zdravotnická zařízení v kraji a zjišťujeme jejich potřebu a zájem o očkování. Jsme...

Pracovní skupina s názvem VAKCINACE, tak se nazývá zřízení formální potvrzení fungujícího týmu lidí, kteří se problematice přípravy na očkování v regionu intenzivně věnují.